گزارش جلسه سوم دورهمی

با تقدیم سلام و احترام

جلسه سوم دورهمی دروپال و متن باز با حضور آقایان سید امین حسینی و مجتبی خلیلیان و یکی از همراهان قدیمی گروه دروپال آقای بهروز شریفی برگزار شد.

در این جلسه درباره مزایای متن بازها صحبت شد و یک سری از برنامه های آینده کاری گروه به بحث گذارده شد.

یک لینک خوب هم آقای خلیلیان مطرح کردند که لیستی خوبی از پروژه های متن باز ارایه میده که حضور پررنگ بر و بچه های Apache به خوبی مشهوده. (لینک)

پروژه های Apache که زیر نظر سازمانی به همین نام فعالیت می کنند از جمله قویترین و بزرگ ترین پروژه های سازمانی متن باز هستند که در خیلی از بخش های واقعی و مهم دنیای دیجیتال امروز حضور فعال دارند.

مثلا در شبکه Netflix که یکی از بزرگترین کمپانی های توزیع آثار دیجیتالی در سراسر آمریکا و دنیا هست و همچنین شرکت IBM هم از طرفداران پر و پا قرص محصولات اون هست مثل SPARK و حمایت جدی و خوبی هم از این محصولات متن باز انجام میده.شرکت IBM که معرف حضورتون هست ؟ www.IBM.com

جالبه بدونید که این محصولات کم کم دارند رنگ و بوی اینترنت اشیاء (IOT) به خودشون می گیرند و در زمینه کلان داده ها (Big Data) مستقر می شوند. حتی امروز یک جایی خوندم که دروپال عزیز دلمون هم در نسخه 8 خودش و در زمان طراحی این نسخه گوشه چشمی به IOT داشته. هنوز نفهمیدم تا کجا پیش رفته اند ولی برام جالب بود.

یک ایده هم از سوی آقای خلیلیان مطرح شد که دربارش صحبت کردیم.

به نظر ما که این هفته ای یک ساعت و نیم خیلی با ارزشه و صحبت های خوبی در زمینه های حرفه ای باهم داریم. شما هم به نظرم اگر تشریف بیارید ضرر نمی کنید.

روزهایتان بهاری (:

افزودن دیدگاه جدید

سوال امنیتی
سوال زیر برای جلوگیری ارسال اسپم می باشد، لطفا به آن پاسخ دهید. با تشکر