الفبای دروپالی

زمانی که گفتیم قصد داریم الفبای دروپال را معرفی کنیم منظورمان معرفی مسائل ساده و عادی نبود. این سه مورد که با حرف C شروع می شوند به شما کمک می کنند قدرت شگفت انگیزی که در پشت صحنه دروپال قرار دارد را درک کنید :

Component: این کلمه در دروپال نسخه 8 معمولا به عنوان اسم یکی از کتابخانه هایی به کار می رود که توسط پروژه Symfony که مورد استفاده دروپال است مدیریت می گردد. برای اطلاعات بیش تر به این لینک مراجعه نمایید. (https://ffwagency.com/blog/what-symfony-components-are-going-into-drupal-8)

برای مثال اگر چه Twig معمولا به عنوان یک بسته سیمفونی (Symfony Component) معرفی می شود ولی در اصل یک موتور قالب در زبان PHP می باشد که توسط همان سازندگانی که مسئولیت ایجاد و پشتیبانی پروژه Symfony را دارند خلق شده است.

Composer: این کلمه معرف یک ابزار مدیریت وابستگی ها در PHP می باشد که همان طور که می دانید هسته دروپال با PHP نوشته شده است. اگر شما با مدیران بسته ها (Package Manager) آشنایی دارید این مورد مشابه آن هاست ولی دقیقا یکسان نیستند. در اصل Composer به شما کمک خواهد کرد که دانلود و نصب و مدیریت کدهای کتابخانه ای خاص و همچنین کدهای کتابخانه ای اضافی که در یک پروژه مورد نیاز است به آسانی تحت کنترل و نظارت بیایند.

این مهم است که بدانید Composer پروژه محور است یعنی مدیریت کدها و وابستگی ها در داخل پروژه ها (مانند وب سایت) به جای مدیریت کلی بین پروژه ها مورد توجه است. استفاده از Composer در فضای کاری دروپال با آمدن دروپال 8 افزایش یافت و به عنوان یک راه حل جایگزین برای فایل های .make که در نصب و توزیع های دروپال نقش به سزایی داشت شروع به کار کرد.

Console: این نام یک کامپوننت در پروژه Symfony است. بیش تر اوقات زمانی که کاربران و توسعه دهندگان دروپال به کلمه Console استناد می کنند در اصل منظورشان Drupal Console است که این مورد یک صفحه ورود خط فرمان است (Command Line Interface - CLI) برای ایجاد کد و همچنین تعامل با دروپال 8 که نصب شده باشد. در سال 2014 شرکت FFW توسعه دهنده اصلی Drupal Console را استخدام کرد تا این پروژه را تکمیل و توسعه داده و در اختیار جامعه دروپال قرار دهد تا باعث افزایش قدرت Drupal 8 گردد. Drupal Console به عنوان یک ابزار یادگیری ، ماژول و همچنین ساختار قالب و مدیریت و پیکربندی دروپال 8 مورد استفاده قرار گرفته است. جهت اطلاع بیش تر به این لینک مراجعه نمایید.(  https://ffwagency.com/blog/drupal-console-an-overview-of-new-drupal-cli)

منبع اصلی